°C

Rekordowo dużo Lubuszan pracuje w niebezpiecznych warunkach

fot. Pixabay
 

Coraz więcej Lubuszan pracuje w warunkach zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Takie niepokojące dane przynosi najnowszy raport dotyczący warunków pracy w różnych sektorach zatrudnienia w województwie lubuskim.

Jak wylicza Krystyna Motyl, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, na 1000 pracujących w naszym regionie osób, aż 104 pracuje w warunkach uznanych za niebezpieczne.

– W porównaniu z rokiem poprzednim liczba takich miejsc pracy wzrosła o ponad 7 procent, co daje nam drugie miejsce w kraju, tuż za województwem śląskim – dodaje Motyl:

Z raportu Urzędu Statystycznego wynika, że najbardziej niebezpieczne miejsca pracy w naszym województwie występują w rolnictwie, budownictwie, transporcie i służbie zdrowia.

Krystyna Motyl zaznacza jednak, że na utratę życia czy zdrowia najbardziej narażone są natomiast osoby zatrudnione w przemyśle:

Dodajmy, że tylko w minionym roku, z tytułu odszkodowań związanych ze złymi warunkami pracy, wypłacono w województwie lubuskim ponad 1,5 tys. odszkodowań na łączną kwotę 8 mln złotych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku