°C

Rekordowo dużo Lubuszan pracuje w niebezpiecznych warunkach

fot. Pixabay

Coraz więcej Lubuszan pracuje w warunkach zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Takie niepokojące dane przynosi najnowszy raport dotyczący warunków pracy w różnych sektorach zatrudnienia w województwie lubuskim.

Jak wylicza Krystyna Motyl, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, na 1000 pracujących w naszym regionie osób, aż 104 pracuje w warunkach uznanych za niebezpieczne.

– W porównaniu z rokiem poprzednim liczba takich miejsc pracy wzrosła o ponad 7 procent, co daje nam drugie miejsce w kraju, tuż za województwem śląskim – dodaje Motyl:

Z raportu Urzędu Statystycznego wynika, że najbardziej niebezpieczne miejsca pracy w naszym województwie występują w rolnictwie, budownictwie, transporcie i służbie zdrowia.

Krystyna Motyl zaznacza jednak, że na utratę życia czy zdrowia najbardziej narażone są natomiast osoby zatrudnione w przemyśle:

Dodajmy, że tylko w minionym roku, z tytułu odszkodowań związanych ze złymi warunkami pracy, wypłacono w województwie lubuskim ponad 1,5 tys. odszkodowań na łączną kwotę 8 mln złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.