°C

Jak będzie się rozwijało Lubuskie?

Fot. : lubuskie.pl
 

Lubuska Rada ds. Rozwoju dyskutowała dziś nad projektem strategii rozwoju regionu.

Jak wyjaśnia marszałek Elżbieta Polak, dokument wskazuje m.in. kierunki rozwoju województwa do 2030 roku i przygotowuje region do wdrażania funduszy unijnych w kolejnej perspektywie.

– Staraliśmy się więc, aby zawarte w nim założenia i priorytety, jak najlepiej wpisywały się w politykę spójności Unii Europejskiej – dodaje:

Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej w Gorzowie, podkreśla, że przygotowanie dobrej strategii rozwoju województwa to proces bardzo wymagający:

W pracach Lubuskiej Rady ds. Rozwoju bierze też udział m.in. Hanna Nowicka, szefowa Agencji Rozwoju Regionalnego, która dobrze ocenia projekt nowej strategii rozwoju województwa:

Dodajmy, że nowa strategia rozwoju regionu do 2030 roku ma zostać przyjęta przez sejmik województwa lubuskiego pod koniec grudnia.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku