°C

Jak będzie się rozwijało Lubuskie?

Fot. : lubuskie.pl

Lubuska Rada ds. Rozwoju dyskutowała dziś nad projektem strategii rozwoju regionu.

Jak wyjaśnia marszałek Elżbieta Polak, dokument wskazuje m.in. kierunki rozwoju województwa do 2030 roku i przygotowuje region do wdrażania funduszy unijnych w kolejnej perspektywie.

– Staraliśmy się więc, aby zawarte w nim założenia i priorytety, jak najlepiej wpisywały się w politykę spójności Unii Europejskiej – dodaje:

Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej w Gorzowie, podkreśla, że przygotowanie dobrej strategii rozwoju województwa to proces bardzo wymagający:

W pracach Lubuskiej Rady ds. Rozwoju bierze też udział m.in. Hanna Nowicka, szefowa Agencji Rozwoju Regionalnego, która dobrze ocenia projekt nowej strategii rozwoju województwa:

Dodajmy, że nowa strategia rozwoju regionu do 2030 roku ma zostać przyjęta przez sejmik województwa lubuskiego pod koniec grudnia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.