°C

Kolejne obrady Lubuskiego Sejmiku Seniorów

fot. polskieradio24.pl

W Zielonej Górze zainaugurowano obrady Lubuski Sejmiku Seniorów drugiej kadencji. Głównym tematem dzisiejszej sesji były kwestie związane z dostępnością do służby zdrowia i opieki geriatrycznej.

Zdaniem Urszuli Chudak, przewodniczącej Lubuskiej Rady Seniorów, to obecnie najważniejsze wyzwania polityki senioralnej, przed którymi stoją zarówno władze rządowe, jak i samorządowe.

– Dlatego chcemy dziś na sejmiku głośno o tym powiedzieć i o to walczyć – dodaje:

Mirosław Marcinkiewicz, wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubuskiego, który prowadził dzisiejsze obrady, uważa, że warto się wsłuchać w głos seniorów i zadbać o ich potrzeby:

Maria Borkowska, radna lubuskiego sejmiku seniorów ze Wschowy, podkreśla, że brak oddziałów geriatrycznych i kolejki do lekarzy to nie jedyne problemy, z jakimi zmagają się seniorzy. Jak mówi, równie wielkim problemem jest także samotność osób starszych:

Dodajmy, że w trakcie dzisiejszych obrad radni seniorzy przyjęli też projekt statutu lubuskiego sejmiku seniorów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.