°C

Kolejne obrady Lubuskiego Sejmiku Seniorów

fot. polskieradio24.pl
 

W Zielonej Górze zainaugurowano obrady Lubuski Sejmiku Seniorów drugiej kadencji. Głównym tematem dzisiejszej sesji były kwestie związane z dostępnością do służby zdrowia i opieki geriatrycznej.

Zdaniem Urszuli Chudak, przewodniczącej Lubuskiej Rady Seniorów, to obecnie najważniejsze wyzwania polityki senioralnej, przed którymi stoją zarówno władze rządowe, jak i samorządowe.

– Dlatego chcemy dziś na sejmiku głośno o tym powiedzieć i o to walczyć – dodaje:

Mirosław Marcinkiewicz, wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubuskiego, który prowadził dzisiejsze obrady, uważa, że warto się wsłuchać w głos seniorów i zadbać o ich potrzeby:

Maria Borkowska, radna lubuskiego sejmiku seniorów ze Wschowy, podkreśla, że brak oddziałów geriatrycznych i kolejki do lekarzy to nie jedyne problemy, z jakimi zmagają się seniorzy. Jak mówi, równie wielkim problemem jest także samotność osób starszych:

Dodajmy, że w trakcie dzisiejszych obrad radni seniorzy przyjęli też projekt statutu lubuskiego sejmiku seniorów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku