°C

Gospodarcze forum w Żarach

fot. S. Kordyjalik
 

W Żarach odbywa się dzisiaj Forum Gospodarcze, którego celem jest wskazywanie nowych obszarów gospodarczych, gdzie mogliby się sprawdzić lubuscy biznesmeni. Organizatorem spotkania jest Fundacja Przedsiębiorczość w Żarach.

Dyskutanci wskazywali m.in. na konieczność kształcenia uczniów w kierunkach, które stają się wiodące w gospodarce. – Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kształcenie uczniów to kilkuletni proces – przypomniał Krzysztof Neska,dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach:

Robert Barski, przedstawiciel PolChambers, podkreślał, że nie warto wywarzać otwartych drzwi. Jak mówił, warto korzystać ze ścieżek już wydeptanych przez polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych, a w tym mogą pomóc m.in. organizacje przedsiębiorców:

Druga część Forum Gospodarczego odbywa się w formie open space. Dyskutanci goszczą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, gdzie rozmowy odbywają się przy stolikach eksperckich.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku