°C

Rodzinny festyn na winnicy [GALERIA]

 

Gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, balonowe show i recital Przemysława Szczotko - między innymi takie odbyły się podczas Rodzinnego Festynu na Winnicy, w parku przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze. Wydarzenie było związane z odpustem parafii oraz winiarską tradycją terenu, na którym się znajduje.

W programie niedzielnego wydarzenia oprócz zabaw, cateringu i występów, znalazło się uroczyste świętowanie z okazji nadania wieloletniemu proboszczowi, księdzu Jerzemu Nowczykowi, tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zielona Góra. Decyzję o włączenie prałata do prestiżowego grona, na wniosek mieszkańców, podjęła zielonogórska Rada Miasta.

Rodzinny Festyn na Winnicy organizowany jest cyklicznie, ale od tego roku wydarzenie odbywa się w drugą niedzielę Winobrania. Organizatorzy chcą by był elementem świętokrzyskiego odpustu oraz przypomnieć, że w okolicach kapliczki p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny znajdowały się uprawy winne, stąd potocznie o parafii Podwyższenia Krzyża Św. mówi się, parafia na winnicach. 

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO TVP GORZÓW WLKP.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku