°C

Rodzinny festyn na winnicy [GALERIA]

Gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, balonowe show i recital Przemysława Szczotko - między innymi takie odbyły się podczas Rodzinnego Festynu na Winnicy, w parku przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze. Wydarzenie było związane z odpustem parafii oraz winiarską tradycją terenu, na którym się znajduje.

W programie niedzielnego wydarzenia oprócz zabaw, cateringu i występów, znalazło się uroczyste świętowanie z okazji nadania wieloletniemu proboszczowi, księdzu Jerzemu Nowczykowi, tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zielona Góra. Decyzję o włączenie prałata do prestiżowego grona, na wniosek mieszkańców, podjęła zielonogórska Rada Miasta.

Rodzinny Festyn na Winnicy organizowany jest cyklicznie, ale od tego roku wydarzenie odbywa się w drugą niedzielę Winobrania. Organizatorzy chcą by był elementem świętokrzyskiego odpustu oraz przypomnieć, że w okolicach kapliczki p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny znajdowały się uprawy winne, stąd potocznie o parafii Podwyższenia Krzyża Św. mówi się, parafia na winnicach. 

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO TVP GORZÓW WLKP.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.