°C

Włókniarz blisko medalu. Falubaz rozbity w Częstochowie!

fot. Maciej Noskowicz

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra przegrali bardzo wysoko pierwszy mecz o brązowy medal DMP. Ulegli w Częstochowie Włókniarzowi aż 33:57.

Rozpoczęło się od remisu. Po biegu młodzieżowców na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze. Na tor upadł wówczas Norbert Krakowiak, ale po chwili wstał o własnych siłach.

Następnie Włókniarz triumfował podwójnie i po trzech gonitwach prowadził 12:6. Para miejscowych Adrian Miedziński-Fredrik Lindgren uporała się z Michaelem Jepsenem Jensenem i Piotrem Protasiewiczem, który miał upadek. Na szczęście kapitan Falubazu – podobnie jak Krakowiak sam wstał.

Czwarty bieg na remis i tutaj może jedynie cieszyć indywidualne zwycięstwo Patryka Dudka. Było 15:9.

Włókniarz znów mocno uderzył w piątej gonitwie. Po drugim w tym meczu podwójnym zwycięstwie częstochowanie prowadzili już 20:10.

Falubaz odpowiedział w szóstym wyścigu. Parę Jensen-Protasiewicz przedzielił tylko Matej Zagar. Zielonogórzanie zwyciężyli 4:2 i przegrywali 14:22.

W swoim drugim starcie również do mety nie dotarł Krakowiak. Junior Falubazu tym razem miał defekt sprzętu. Osamotniony Dudek nie zdołał zwyciężyć i przjechał drugi. Siódmy bieg wygrał Leon Madsen, a trzeci przyjechał Paweł Przedpełski. Włókniarz znów prowadził różnicą dziesięciu „oczek” – 26:16.

Następnie mieliśmy dwa remisy i kolejne, podwójne zwycięstwo częstochowian. Po dziesięciu biegach Włókniarz prowadził już aż 37:23…

Kolejne bieg na remis. Dwunastą gonitwę powtarzano, ze względu na nierówny start w pierwszej odsłonie. W drugiej… również były problemy na starcie. Okazało się, że jest problem z maszyną startową. Mieliśmy przerwę w zawodach. Ostatecznie, w trzeciej odsłonie dwunastej gonitwy Włókniarz wygrał 4:2 i prowadził 44:28.

Wówczas stało się jasne, że częstochowanie wygrają ten mecz, a Falubaz może jedynie walczyć o jak najmniejszą stratę, którą będzie musiał odrabiać w rewanżu. Ostatecznie Włókniarz zwyciężył aż 57:33.

Drugi mecz za tydzień w Zielonej Górze. Falubaz ma do odrobienia aż 24 punkty…

Mecz trwał ponad dwie godziny i nie obfitował w wiele emocji. Wiele wyścigów rozstrzygało się już po starcie i pierwszym łuku.

Punkty dla Włókniarza: Madsen 15, Przedpełski 2+1, Miedziński 11+3, Lindgren 12+3, Zagar 10+, Gruchalski 4, Miśkowiak 3, Dróżdż.

Dla Falubazu: Vaculik 9+1 (6), Smolinski 1+1, Jensen 7+1, Protasiewicz 3, Dudek 11 (6), Krakowiak 0, Pawliczak 2, Niedźwiedź ns.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.