°C

Włókniarz blisko medalu. Falubaz rozbity w Częstochowie!

fot. Maciej Noskowicz
 

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra przegrali bardzo wysoko pierwszy mecz o brązowy medal DMP. Ulegli w Częstochowie Włókniarzowi aż 33:57.

Rozpoczęło się od remisu. Po biegu młodzieżowców na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze. Na tor upadł wówczas Norbert Krakowiak, ale po chwili wstał o własnych siłach.

Następnie Włókniarz triumfował podwójnie i po trzech gonitwach prowadził 12:6. Para miejscowych Adrian Miedziński-Fredrik Lindgren uporała się z Michaelem Jepsenem Jensenem i Piotrem Protasiewiczem, który miał upadek. Na szczęście kapitan Falubazu – podobnie jak Krakowiak sam wstał.

Czwarty bieg na remis i tutaj może jedynie cieszyć indywidualne zwycięstwo Patryka Dudka. Było 15:9.

Włókniarz znów mocno uderzył w piątej gonitwie. Po drugim w tym meczu podwójnym zwycięstwie częstochowanie prowadzili już 20:10.

Falubaz odpowiedział w szóstym wyścigu. Parę Jensen-Protasiewicz przedzielił tylko Matej Zagar. Zielonogórzanie zwyciężyli 4:2 i przegrywali 14:22.

W swoim drugim starcie również do mety nie dotarł Krakowiak. Junior Falubazu tym razem miał defekt sprzętu. Osamotniony Dudek nie zdołał zwyciężyć i przjechał drugi. Siódmy bieg wygrał Leon Madsen, a trzeci przyjechał Paweł Przedpełski. Włókniarz znów prowadził różnicą dziesięciu „oczek” – 26:16.

Następnie mieliśmy dwa remisy i kolejne, podwójne zwycięstwo częstochowian. Po dziesięciu biegach Włókniarz prowadził już aż 37:23…

Kolejne bieg na remis. Dwunastą gonitwę powtarzano, ze względu na nierówny start w pierwszej odsłonie. W drugiej… również były problemy na starcie. Okazało się, że jest problem z maszyną startową. Mieliśmy przerwę w zawodach. Ostatecznie, w trzeciej odsłonie dwunastej gonitwy Włókniarz wygrał 4:2 i prowadził 44:28.

Wówczas stało się jasne, że częstochowanie wygrają ten mecz, a Falubaz może jedynie walczyć o jak najmniejszą stratę, którą będzie musiał odrabiać w rewanżu. Ostatecznie Włókniarz zwyciężył aż 57:33.

Drugi mecz za tydzień w Zielonej Górze. Falubaz ma do odrobienia aż 24 punkty…

Mecz trwał ponad dwie godziny i nie obfitował w wiele emocji. Wiele wyścigów rozstrzygało się już po starcie i pierwszym łuku.

Punkty dla Włókniarza: Madsen 15, Przedpełski 2+1, Miedziński 11+3, Lindgren 12+3, Zagar 10+, Gruchalski 4, Miśkowiak 3, Dróżdż.

Dla Falubazu: Vaculik 9+1 (6), Smolinski 1+1, Jensen 7+1, Protasiewicz 3, Dudek 11 (6), Krakowiak 0, Pawliczak 2, Niedźwiedź ns.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku