°C

Wielokulturowy piknik w muzeum

A.Dobosiewicz

W ogrodzie Muzeum Lubuskiego przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie trwa wielokulturowy piknik. Hasło przewodnie spotkania to „Stół ponad podziałami”.

Biorą w nim udział przedstawiciele różnych grup etnicznych, którzy przybyli i osiedlili się w naszym regionie po II wojnie światowej, tworząc różnorodną mieszankę kultur i religii. – Spotkanie ma charakter wyjątkowo społeczny – mówi dyrektor muzeum Ewa Pawlak.

W trakcie pikniku można spróbować smacznych potraw, typowych dla danej mniejszości czy regionu, przygotowanych według tradycyjnych przepisów. O tym, co przygotowali Romowie, mówi prezes Stowarzyszenia Romani Cierheń Robert Doliński.

W muzealnym ogrodzie przygotowano występy artystyczne, projekcję filmu o Edwardzie Dębickim, wielokulturowe gry i zabawy, będzie także konkurs rzutu beretem. O niektórych propozycjach mówią Małgorzata Rubażewicz i Małgorzata Ziętek

Piknik w ogrodzie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie potrwa do godziny 19.00. Wydarzenie wpisuje się w obchody 20-lecia powstania województwa lubuskiego.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.