°C

Transgraniczne dożynki w Drzecinie

UM Słubice
 

Konkurs rzeźby w drewnie, pokaz pszczelarski, występ chóru z zaprzyjaźnionego Booßen, degustacja drzecińskiego chleba, warsztaty rękodzieła, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji przygotowała gmina Słubice na polsko-niemieckie dożynki, które dziś odbędą się w Drzecinie.

– Warto pamiętać, że impreza jest realizowana w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą-Słubice” – informuje Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic.

 

 

Transgraniczne dożynki rozpocznie w południe „Drzeciński konkurs drwali”, a o 15.00 w miejscowym kościele będzie msza dożynkowa, po której wyruszy barwny korowód. O 16.00, przy świetlicy wiejskiej, rozpocznie się festyn.

Można skorzystać z darmowego przejazdu autokarem do Drzecina. Z przystanku przy moście łączącym Słubice i Frankfurt autokar odjeżdżać będzie o 14.30 i 15.30, a powrót z Drzecina możliwy będzie o 21.00 i 22.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku