°C

Rodzinny Festyn na Winnicy

fot. Janusz Życzkowski
 

Gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, balonowe show i recital Przemysława Szczotko - między innymi takie atrakcje zaplanowano podczas Rodzinnego Festynu na Winnicy, który w najbliższą niedzielę odbędzie się w parku przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. Wydarzenie jest związane z odpustem parafii oraz winiarską tradycją terenu, na którym się znajduje.

W programie niedzielnego wydarzenia oprócz zabaw, cateringu i występów, znalazło się uroczyste świętowanie z okazji nadania wieloletniemu proboszczowi, księdzu Jerzemu Nowaczykowi, tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zielona Góra. Decyzję o włączenie prałata do prestiżowego grona, na wniosek mieszkańców, podjęła zielonogórska Rada Miasta.

Rodzinny Festyn na Winnicy organizowany jest cyklicznie, ale od tego roku wydarzenie odbywa się w drugą niedzielę Winobrania. Organizatorzy chcą, by był elementem świętokrzyskiego odpustu oraz przypominał, że w okolicach kapliczki pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny znajdowały się uprawy winne, stąd potocznie o parafii Podwyższenia Krzyża Świętego mówi się parafia na winnicach. 

Niedzielny festyn rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do późnego popołudnia. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku