°C

Prawie 50 tys. głosów na zadania w zielonogórskim BO!

fot. UM Zielona Góra
 

Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim. W tym roku oddano prawie 50 tys. głosów. Ważnych głosów w wersji papierowej wpłynęło 20 439, a elektronicznych 28 058. Łącznie oddano poprawnie 48 497, głosów nieważnych było 864.

Triumfują mieszkańcy Chynowa, którzy na zadanie „Zadbany i bezpieczny Chynów” uzbierali blisko 6 tys. głosów i po raz kolejny udało im się przepchnąć zadanie dla swojej dzielnicy. Ponad 3 tys. głosów uzbierano na os. Pomorskim, Śląskim i Mazurskim, gdzie ma powstać park do wypoczynku i rekreacji.

– Łącznie w mieście wybrano do realizacji 9 zadań, natomiast w dzielnicy Nowe Miasto 7. Tam z kolei wygrała rewitalizacja dzielnicy Przylep – mówi Piotr Dubicki z Biura Prezydenta Miasta Zielona Góra:

W tym roku po raz pierwszy głos mogli oddać wszyscy mieszkańcy Zielonej Góry, bez względu na wiek.

 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku