°C

Prokuratura: zabójca młodej Ukrainki kupił broń legalnie

KWP

Gorzowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa młodej kobiety w pralni przy ulicy Owczej. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci młodej Ukrainki był jeden strzał w głowę. Okazuje się, że 26-letni zabójca zastrzelił kobietę z broni czarnoprochowej i mógł kupić ją legalnie.

Mówi Roman Witkowski rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury:

 

W tej chwili wykonywane są czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości – zastrzelonego wczoraj mężczyzny:

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że ofiara i zabójca znali się i w przeszłości łączyły ich bliskie relacje. Tym samym, przypuszczalnym motywem zabójstwa mogły być właśnie sprawy osobiste. Oczywiście, to jednak na razie teza postawiona w prowadzonym śledztwie – powiedział Witkowski.

Przypomnijmy, 26-latek, który zastrzelił młodą kobietę  został jeszcze wczoraj zastrzelony przez niemiecką policję pod Berlinem.   Samochód, którym uciekał mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Paweł R. wyszedł z samochodu i mierzył bronią do policjanta. Wtedy jeden z funkcjonariuszy oddał strzał. Paweł R. zginął na miejscu .

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.