°C

Zobacz, jak wyglądali dawni zielonogórzanie…

Fot. A. Steciąg
 

Zdjęcia rodzinne, dziecięce, portretowe - w sumie kilkadziesiąt fotografii dawnych zielonogórzan będzie można oglądać na nowej wystawie w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Kurator wystawy Bartłomiej Gruszka podkreśla, że wszystkie zdjęcia wykonane zostały na przełomie XIX i XX wieku w ośmiu studiach fotograficznych, jakie działały w tym czasie w niemieckim Grunbergu:

Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji Bartłomieja Gruszki, który od wielu lat zbiera fotografie dawnej Zielonej Góry i jej niemieckich mieszkańców.

– Niestety, tylko część z tych osób udało mi się zidentyfikować i podpisać z imienia i nazwiska – dodaje:

Zbiorami zdjęć dawnych zielonogórzan zachwycona jest Alina Polak – Woźniak z Muzeum Ziemi Lubuskiej.

– W naszej kolekcji mamy wiele zbiorów związanych z przeszłością Zielonej Góry, ale to są wyjątkowe zdjęcia, które warto zobaczyć – zaznacza współkuratorka wystawy:

Dodajmy, że wystawę „Dawne zielonogórskie atelier fotograficzne 1856 – 1945” będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Lubuskiej do końca października.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku