°C

Zobacz, jak wyglądali dawni zielonogórzanie…

Fot. A. Steciąg

Zdjęcia rodzinne, dziecięce, portretowe - w sumie kilkadziesiąt fotografii dawnych zielonogórzan będzie można oglądać na nowej wystawie w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Kurator wystawy Bartłomiej Gruszka podkreśla, że wszystkie zdjęcia wykonane zostały na przełomie XIX i XX wieku w ośmiu studiach fotograficznych, jakie działały w tym czasie w niemieckim Grunbergu:

Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji Bartłomieja Gruszki, który od wielu lat zbiera fotografie dawnej Zielonej Góry i jej niemieckich mieszkańców.

– Niestety, tylko część z tych osób udało mi się zidentyfikować i podpisać z imienia i nazwiska – dodaje:

Zbiorami zdjęć dawnych zielonogórzan zachwycona jest Alina Polak – Woźniak z Muzeum Ziemi Lubuskiej.

– W naszej kolekcji mamy wiele zbiorów związanych z przeszłością Zielonej Góry, ale to są wyjątkowe zdjęcia, które warto zobaczyć – zaznacza współkuratorka wystawy:

Dodajmy, że wystawę „Dawne zielonogórskie atelier fotograficzne 1856 – 1945” będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Lubuskiej do końca października.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.