°C

Strzelce, Drezdenko i Dobiegniew wyremontują drogi

foto: Adam Król
 

Kolejne samorządy wyremontują drogi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, tym razem 3 gminy z powiatu strzelecko-drezdeneckiego otrzymają łącznie ponad 9 mln zł.

Wojewoda lubuski przekazał dziś w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich symboliczne czeki samorządowcom ze Strzelec Krajeńskich, Drezdenka i Dobiegniewa.

– To prawie 82 mln zł, które trafią do lubuskich samorządów, z czego ponad 9 mln do powiatu strzelecko-drezdeneckiego – mówił wojewoda Władysław Dajczak:

Największą kwotę dofinansowania na remont dróg otrzymała gmina Strzelce Krajeńskie – Jest to prawie 5,5 mln zł – mówi Mateusz Feder, burmistrz Strzelec Krajeńskich:

Dodajmy, że Fundusz Dróg Samorządowych powstał w październiku 2018 r. jako wynik diagnozy potrzeb Polaków i samorządów. Dzięki tym rządowym środkom dofinansowywane są remonty, budowa i modernizacja dróg lokalnych oraz budowa mostów w ciągach dróg samorządowych. 

Szerzej na ten temat w dzisiejszej Popołudniówce:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku