°C

Syrenada w Żarach

fot. S. Kordyjalik

Od poniedziałku do piątku trwa III Żarski Tydzień Zdrowia Psychicznego. Nowym przedsięwzięciem jest zorganizowana z tej okazji I Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Syrenada”, które odbyła się na Stadionie „Syrena” w Żarach.

– Głównym celem Olimpiady jest zwiększenie zrozumienia, otwartości i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza zwrócenie uwagi na potrzeby osób chorych psychicznie oraz promocja aktywności ruchowej i jej wpływu na zdrowie i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych – informuje Mariola Alechno – Buca, kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarach, organizatorka olimpiady.

 

 

Danuta Madej, burmistrz Żar podkreśla, że inicjatywa jest znakomita, bo osoby z różnego rodzaju schorzeniami mają takie same potrzeby, jak osoby zdrowe.

 

 

W I Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych „Syrenada” uczestniczyło około 150 zawodników z województwa lubuskiego. Rywalizowano w pięciu konkurencjach: bieg na 100 metrów, bieg na 200 metrów, skok w dal, rzut piłką palantową i Boccia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.