°C

Syrenada w Żarach

fot. S. Kordyjalik
 

Od poniedziałku do piątku trwa III Żarski Tydzień Zdrowia Psychicznego. Nowym przedsięwzięciem jest zorganizowana z tej okazji I Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Syrenada”, które odbyła się na Stadionie „Syrena” w Żarach.

– Głównym celem Olimpiady jest zwiększenie zrozumienia, otwartości i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza zwrócenie uwagi na potrzeby osób chorych psychicznie oraz promocja aktywności ruchowej i jej wpływu na zdrowie i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych – informuje Mariola Alechno – Buca, kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarach, organizatorka olimpiady.

 

 

Danuta Madej, burmistrz Żar podkreśla, że inicjatywa jest znakomita, bo osoby z różnego rodzaju schorzeniami mają takie same potrzeby, jak osoby zdrowe.

 

 

W I Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych „Syrenada” uczestniczyło około 150 zawodników z województwa lubuskiego. Rywalizowano w pięciu konkurencjach: bieg na 100 metrów, bieg na 200 metrów, skok w dal, rzut piłką palantową i Boccia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku