°C

KAS przechwycił 26 tys. litrów oleju

Krajowa Administracja Skarbowa, logo
 

Funkcjonariusze lubuskiej KAS przechwycili 26 tys. litrów oleju smarowego przewożonego w plastikowych zbiornikach, tzw. mauzerach. Kierowca wiózł je z Niemiec na Litwę. Okazało się, że wskazany odbiorca nie ma koncesji na handel substancjami ropopochodnymi.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz, transport nie był zgłoszony w systemie SENT, a samochód nie miał geolokalizatora, który jest wymagany w naszym kraju, by śledzić trasy przejazdu ciężarówek.

Funkcjonariusze KAS pobrali próbki cieczy i przekazali je do specjalistycznego laboratorium.

„Może się okazać, że olej smarowy to tak naprawdę olej napędowy. W ramach pomocy prawnej litewskie służby podatkowe poinformowały, że odbiorca towaru, widniejący w dokumencie przewozowym, nie ma koncesji na obrót produktami ropopochodnymi”

– powiedziała Markowicz.

Dodała, że za brak numeru referencyjnego SENT kierowca ciężarówki dostał mandat kredytowy w wysokości 7,5 tys. zł.

„Na tym jednak nie koniec tej sprawy. Dalsze postępowanie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim”

– zaznaczyła rzeczniczka.

Do zatrzymania ciężarówki doszło w miniony poniedziałek w Olszynie na granicy z Niemcami.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku