°C

Nowi honorowi obywatele Zielonej Góry

fot: Krzysztof Filmanowicz [Radio Zielona Góra]
 

Wręczono honorowe obywatelstwa Zielonej Góry.

Dziś podczas uroczystej sesji Rady Miasta w domu kultury w Starym Kisielinie wręczono 3 honorowe obywatelstwa Zielonej Góry. Wyróżnieni tym tytułem zostali  Ksiądz Jerzy Nowaczyk, prof. Michał Kisielewicz i Marian Szymczak. 

Ks. Jerzy Nowaczyk był zaskoczony tytułem honorowego obywatela:

Ks. Jerzy Nowaczyk został zaproponowany na honorowego obywatela Zielonej Góry przez wiernych z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, których reprezentował między innymi proboszcz tej parafii Ks. Jan Pawlak: 

Inicjatorem przyznania honorowego obywatelstwa prof. Michałowi Kisielewiczowi był prezydent Miasta Zielonej Góry Janusz Kubicki, który w rozmowie z nami stwierdził, że to ważna postać dla naszego miasta:

Na koniec uroczystej sesji zostało przyznanych 8 wyróżnień kulturalnych  – między innymi otrzymali je Robert Rudiak czy Eugeniusz Kurzawa.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku