°C

Biblioteka otwiera się na cudzoziemców

redakcja gorzowska

Wojewódzka i Miejskiej Biblioteka w Gorzowie coraz szerzej otwiera drzwi przed cudzoziemcami. Najbardziej aktywną grupą, korzystającą z oferty gorzowskiej książnicy, są osoby, które przyjechały do Gorzowa z Ukrainy. Osoby te, nie tylko coraz chętniej wypożyczają książki, ale i uczestniczą w organizowanych przez bibliotekę wydarzeniach i aktywnie odpowiadają na propozycje współpracy.

Efektem jest między innymi wystawa rękodzieła czytelniczek pochodzących z Ukrainy pod tytułem „Talent Bez Granic”, którą od dziś można będzie oglądać w Oddziale Integracji i Aktywności. Mówi Sandra Szczudło-Ziemianin:

Otwarcie wystawy zaplanowano dziś w południe. Będzie ją można oglądać przez miesiąc. Z kolei 17 września w bibliotece ruszają konwersacje językowe dla obcokrajowców:

Spotkanie będą rozpoczynały się o godzinie 16:30

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.