°C

Biblioteka otwiera się na cudzoziemców

redakcja gorzowska
 

Wojewódzka i Miejskiej Biblioteka w Gorzowie coraz szerzej otwiera drzwi przed cudzoziemcami. Najbardziej aktywną grupą, korzystającą z oferty gorzowskiej książnicy, są osoby, które przyjechały do Gorzowa z Ukrainy. Osoby te, nie tylko coraz chętniej wypożyczają książki, ale i uczestniczą w organizowanych przez bibliotekę wydarzeniach i aktywnie odpowiadają na propozycje współpracy.

Efektem jest między innymi wystawa rękodzieła czytelniczek pochodzących z Ukrainy pod tytułem „Talent Bez Granic”, którą od dziś można będzie oglądać w Oddziale Integracji i Aktywności. Mówi Sandra Szczudło-Ziemianin:

Otwarcie wystawy zaplanowano dziś w południe. Będzie ją można oglądać przez miesiąc. Z kolei 17 września w bibliotece ruszają konwersacje językowe dla obcokrajowców:

Spotkanie będą rozpoczynały się o godzinie 16:30

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku