°C

Jest dodatkowe 13 milionów na wsparcie połączeń autobusowych

Fot. E.Kobelak
 

Wojewoda ogłasza dodatkowy nabór do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W tym roku województwo otrzymało na ten cel ponad 13 milionów złotych.

Do pierwszego naboru zgłosiło się 14 samorządów, przywróconych zostanie 36 linii autobusowych. – Wciąż dysponujemy jednak ogromnymi środkami, stąd decyzja o kolejnym naborze – mówi Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak:

-Będziemy czekać na wnioski od 12 września do 11 października – mówi Katarzyna Kis, dyrektor Wydziału Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Z informacji pracowników LUW wynika, że samorządy, które podpisały umowę pod koniec sierpnia na dofinansowanie przewozów autobusowych, są na etapie przetargów i podpisywania umów z przewoźnikami.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku