°C

Jabłoński skazany za „hejt” w sieci

fot. Janusz Życzkowski

Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa, lider Platformy Obywatelskiej i kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu, skazany za podawanie nieprawdziwych informacji i jak twierdzi poszkodowany, hejt w internecie. Sprawę wytoczył mu Wojciech Włodarski, były prezes szpitala w Słubicach.

Wyrok zapadł pod koniec sierpnia:

Jak w praktyce wyglądał hejterski atak Marcina Jabłońskiego na Wojciecha Włodarskiego? Były prezes słubickiego szpitala wyjaśnia:

Wyrok jest nieprawomocny. Nie wiadomo, czy Marcin Jabłoński będzie się od niego odwoływał. Czekamy na oświadczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie sądowe rozstrzygnięcie wobec liderów lubuskiej Platformy. Wcześniej podobny proces przegrał Sebastian Ciemnoczołowski, który zniesławiał mieszkańców Kargowej.

2 odpowiedzi na “Jabłoński skazany za „hejt” w sieci”

  1. Panie Ciemnoczołowski, mija się Pan z prawdą. Pana post, dla osiągnięcia celu, jakim było zniesławienie dwóch mieszkańców Kargowej, wielokrotnie był przez pana edytowany – (historia edycji została udokumentowana), tak aby naruszające ich dobre imię określenia znalazły się tuż nad zdjęciem obu szkalowanych panów (których winą była walka o usmiejscowienie stacji benzynowej ORLEN w nowej lokalizacji, a nie pozostawienie obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, przedszkola oraz budynków mieszkalnych, o co Pan tak zaciekle walczył. Wciąż pozostaje otwarte pytanie: Dlaczego i w czyim interesie?). Pana brak odwagi cywilnej i cynizm źle służą opcji politycznej, którą pan reprezentuje.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.