°C

Nielegalna fabryka papierosów w Gorzowie

fot. Lubuska Policja
 

W jednej z hal po dawnym zakładzie produkcji spożywczej w Gorzowie służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. To element ogólnokrajowej akcji wymierzonej w przestępczość akcyzową.

W Gorzowie policjanci CBŚP razem z Lubuskim Urzędem Celno-Skarbowym zatrzymali pięciu mężczyzn, dwóch Polaków i trzech obcokrajowców. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także o charakterze karnoskarbowym. Podczas zatrzymania, przejęto także profesjonalną maszynę do produkcji papierosów oraz blisko 60 tysięcy gotowych papierosów i ok. dwóch ton krajanki tytoniowej.

Do podobnych akcji doszło na początku września na Dolnym Śląsku i w województwie mazowieckim. Zlikwidowano łącznie trzy fabryki nielegalnych papierosów. Przejęto blisko 10 mln gotowych papierosów oraz prawie 10 ton tytoniu, zabezpieczono także specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów. Tylko jedna z zabezpieczonych maszyn mogła dziennie wyprodukować milion papierosów. Łącznie zatrzymano 18 osób, które odpowiedzą za nielegalną produkcję wyrobów akcyzowych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku