°C

Nielegalna fabryka papierosów w Gorzowie

fot. Lubuska Policja

W jednej z hal po dawnym zakładzie produkcji spożywczej w Gorzowie służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. To element ogólnokrajowej akcji wymierzonej w przestępczość akcyzową.

W Gorzowie policjanci CBŚP razem z Lubuskim Urzędem Celno-Skarbowym zatrzymali pięciu mężczyzn, dwóch Polaków i trzech obcokrajowców. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także o charakterze karnoskarbowym. Podczas zatrzymania, przejęto także profesjonalną maszynę do produkcji papierosów oraz blisko 60 tysięcy gotowych papierosów i ok. dwóch ton krajanki tytoniowej.

Do podobnych akcji doszło na początku września na Dolnym Śląsku i w województwie mazowieckim. Zlikwidowano łącznie trzy fabryki nielegalnych papierosów. Przejęto blisko 10 mln gotowych papierosów oraz prawie 10 ton tytoniu, zabezpieczono także specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów. Tylko jedna z zabezpieczonych maszyn mogła dziennie wyprodukować milion papierosów. Łącznie zatrzymano 18 osób, które odpowiedzą za nielegalną produkcję wyrobów akcyzowych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.