°C

S. Pieńkowski: 250 ha dla inwestorów. J.Wójcicki: To nasz złoty pociąg

fot. RG/E.Rafalska, S.Pieńkowski, J.Wójcicki
 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie przejął od Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin 250 hektarów ziemi. Atrakcyjne tereny inwestycyjne zostaną przeznaczone dla przedsiębiorców. Przejęte działki przy ul. Myśliborskiej posiadają już plan zagospodarowania przestrzennego i znajdują się w sąsiedztwie drogi ekspresowej S3. Miasto od lat próbowało pozyskać ten teren od Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Dotychczas jednak nikomu się to nie udało.

Po tym, jak tereny przy ul. Myśliborskiej weszły w zasób Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, będą mogły być oferowane do sprzedaży. Jeżeli do 250 hektarów miasto dołoży dodatkowych 150, dla których przygotowywany jest obecnie plan zagospodarowanie przestrzennego, to będzie to jedna z największych działek w Polsce pod inwestycje przemysłowe. Mówi dyrektor KOWR w Gorzowie, Sebastian Pieńkowski:

To największa inwestycja w przyszłość Gorzowa – mówiła dziś europoseł PiS Elżbieta Rafalska:

To wydarzenie bez precedensu w historii naszego miasta – mówił prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Warto dodać, że jeśli Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie uda się sprzedać te tereny, to podatki mocno zasilą budżet miasta. A pieniądze te będzie można z kolei przeznaczyć między innymi na na remonty dróg, chodników czy inne ważne dla mieszkańców inwestycje.

Dodajmy, że ubiegłoroczna wycena 250 hektarów terenu to około 110 milionów złotych.  Dyrektor Pieńkowski zamacza jednak, że obecnie kwota ta jest już wyższa.

Prezentacja KOWR

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku