°C

Kolejny cios w nielegalny biznes tytoniowy

fot. cbsp.policja.pl
 

Funkcjonariusze lubuskiej skarbówki, wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji, zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów.

Na gorącym uczynku, czyli produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy, zatrzymano pięciu mężczyzn, w tym trzech obcokrajowców.

Jak mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, akcja przeprowadzona została w Gorzowie, na terenie jednej z hal po dawnym zakładzie spożywczym:

 

Ewa Markowicz zaznacza, że likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w Gorzowie, to część szerszej akcji przeprowadzonej przez CBŚP, straż graniczną i administrację celno – skarbową, w trakcie której przejęto blisko 10 mln gotowych papierosów i prawie 10 ton tytoniu, a także skonfiskowano specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów:

 

Dodajmy, że ewentualne straty Skarbu Państwa związane z działalnością nielegalnej fabryki papierosów w Gorzowie oszacowano wstępnie na ponad 2 mln złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi gorzowska prokuratura, a zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. działalności w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku