°C

Kolejny cios w nielegalny biznes tytoniowy

fot. cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze lubuskiej skarbówki, wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji, zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów.

Na gorącym uczynku, czyli produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy, zatrzymano pięciu mężczyzn, w tym trzech obcokrajowców.

Jak mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, akcja przeprowadzona została w Gorzowie, na terenie jednej z hal po dawnym zakładzie spożywczym:

 

Ewa Markowicz zaznacza, że likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w Gorzowie, to część szerszej akcji przeprowadzonej przez CBŚP, straż graniczną i administrację celno – skarbową, w trakcie której przejęto blisko 10 mln gotowych papierosów i prawie 10 ton tytoniu, a także skonfiskowano specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów:

 

Dodajmy, że ewentualne straty Skarbu Państwa związane z działalnością nielegalnej fabryki papierosów w Gorzowie oszacowano wstępnie na ponad 2 mln złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi gorzowska prokuratura, a zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. działalności w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.