°C

OWES wspiera kolejne spółdzielnie socjalne

fot. M. Czechowska

Dwie kolejne firmy społeczne z naszego regionu otrzymały dziś dotacje na rozwój swojej działalności. Pieniądze pochodzą z unijnego projektu realizowanego przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Jak wyjaśnia Anna Serba, kierowniczka zielonogórskiego biura OWES, dzięki przyznanemu dziś wsparciu każda z firm będzie mogła zatrudnić nowych pracowników, wyposażyć biuro lub kupić sprzęt potrzebny do prowadzenia własnej działalności gospodarczej:

 

Dotację z OWES otrzymała dziś m.in. fundacja Jestem Przedsiębiorczy z Sulechowa.

– Dopiero zaczynamy swoją działalność, więc to dla nas olbrzymie wsparcie – mówi prezes fundacji Artur Zwiech:

 

Ponad 90 tys. złotych dotacji otrzymała dziś także spółdzielnia socjalna EKO Dom z Maszewa, która zajmuje się m.in. wierceniem studni. Szefowa firmy Karolina Szlachtycz mówi, że zapotrzebowanie na ich usługi jest coraz większe.

– Stąd kolejny wniosek o dotację, bo chcemy się nadal rozwijać – podkreśla:

 

Dodajmy, że dzięki dotacjom z lubuskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej w całym województwie powstało już ponad 100 różnego rodzaju spółdzielni socjalnych. W ogólnopolskim rankingu daje nam to ósme miejsce w kraju.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.