°C

OWES wspiera kolejne spółdzielnie socjalne

fot. M. Czechowska
 

Dwie kolejne firmy społeczne z naszego regionu otrzymały dziś dotacje na rozwój swojej działalności. Pieniądze pochodzą z unijnego projektu realizowanego przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Jak wyjaśnia Anna Serba, kierowniczka zielonogórskiego biura OWES, dzięki przyznanemu dziś wsparciu każda z firm będzie mogła zatrudnić nowych pracowników, wyposażyć biuro lub kupić sprzęt potrzebny do prowadzenia własnej działalności gospodarczej:

 

Dotację z OWES otrzymała dziś m.in. fundacja Jestem Przedsiębiorczy z Sulechowa.

– Dopiero zaczynamy swoją działalność, więc to dla nas olbrzymie wsparcie – mówi prezes fundacji Artur Zwiech:

 

Ponad 90 tys. złotych dotacji otrzymała dziś także spółdzielnia socjalna EKO Dom z Maszewa, która zajmuje się m.in. wierceniem studni. Szefowa firmy Karolina Szlachtycz mówi, że zapotrzebowanie na ich usługi jest coraz większe.

– Stąd kolejny wniosek o dotację, bo chcemy się nadal rozwijać – podkreśla:

 

Dodajmy, że dzięki dotacjom z lubuskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej w całym województwie powstało już ponad 100 różnego rodzaju spółdzielni socjalnych. W ogólnopolskim rankingu daje nam to ósme miejsce w kraju.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku