°C

Wyższe premie na działalność pozarolniczą

Fot.: Pixabay.com
 

Od 150 do nawet 300 tys. złotych mogą otrzymać osoby, które chcą rozpocząć na wsi działalność pozarolniczą. Premie przyznawać będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jak zaznacza Andrzej Rochmiński, dyrektor lubuskiego oddziału regionalnego ARiMR, nowe zasady przyznawania premii są o znacznie korzystniejsze, niż w latach ubiegłych.

– Przede wszystkim można otrzymać więcej pieniędzy, niż poprzednio, co jest ważne jeśli planujemy np. zakup różnego rodzaju maszyn czy urządzeń – podkreśla Rochmiński:

 

Wyższe kwoty na rozpoczęcie działalności pozarolniczej to nie jedyne zmiany w tym programie. Andrzej Rochmiński zwraca uwagę, że znacznie rozszerzono też krąg osób, które mogą się ubiegać o to wsparcie:

 

Dodajmy, że premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej wypłacana będzie w dwóch ratach. 80 proc. dotacji trafi na konto rolnika po przyznaniu mu tego wsparcia, a pozostała część kwoty po zrealizowaniu całego biznesplanu.

Wnioski o przyznanie premii przyjmowane będą do 29 października. Szczegóły na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku