°C

Wyższe premie na działalność pozarolniczą

Fot.: Pixabay.com

Od 150 do nawet 300 tys. złotych mogą otrzymać osoby, które chcą rozpocząć na wsi działalność pozarolniczą. Premie przyznawać będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jak zaznacza Andrzej Rochmiński, dyrektor lubuskiego oddziału regionalnego ARiMR, nowe zasady przyznawania premii są o znacznie korzystniejsze, niż w latach ubiegłych.

– Przede wszystkim można otrzymać więcej pieniędzy, niż poprzednio, co jest ważne jeśli planujemy np. zakup różnego rodzaju maszyn czy urządzeń – podkreśla Rochmiński:

 

Wyższe kwoty na rozpoczęcie działalności pozarolniczej to nie jedyne zmiany w tym programie. Andrzej Rochmiński zwraca uwagę, że znacznie rozszerzono też krąg osób, które mogą się ubiegać o to wsparcie:

 

Dodajmy, że premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej wypłacana będzie w dwóch ratach. 80 proc. dotacji trafi na konto rolnika po przyznaniu mu tego wsparcia, a pozostała część kwoty po zrealizowaniu całego biznesplanu.

Wnioski o przyznanie premii przyjmowane będą do 29 października. Szczegóły na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.