°C

W Strzelcach przeczytają 8 nowel

 

Dziś w całej Polsce rusza 8. Narodowe Czytanie 2019, czyli akcja wspólnego czytania książek. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Będą także czytać w Strzelcach Krajeńskich.

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Wśród nich są  m.in. „Dobra pani: – Elizy Orzeszkowej; „Dym” – Marii Konopnickiej, czy „Katarynka” – Bolesława Prusa

Do akcji dołączyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich. – Zaczynamy o godzinie 11.00 – mówi  Halina Musielińska bibliotekarka
 
 
Wśród czytających jest nasz redakcyjny kolega Adam Król, który przeczyta nowelę Władysława Stanisława Reymonta pt. „Orka”.

Dodajmy, że akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku