°C

Kajo! Czekamy! – krzyczą młodzi piłkarze i wspierają chorego kolegę

Kajo! Czekamy! - to napis, jaki pojawił się na koszulkach młodych piłkarzy z Zielonej Góry, którzy w ten sposób wspierają swojego kolegę i zawodnika chorego na białaczkę.

Kajetan Lehmann ma 13 lat, na co dzień trenuje grę w piłkę nożną w klubie Akademii Murawskiego w Zielonej Górze. Niestety, niedawno dowiedział się, że cierpi na poważną chorobę. Drużyna nie pozostawiła jednak kolegi w potrzebie i na każdym kroku udowadnia mu, że o nim pamięta. Zawodnicy grają na meczach w specjalnych koszulkach dedykowanych choremu zawodnikowi, w zielonogórskiej szkole sportowej numer 10 prowadzona będzie zbiórka środków na leczenie, a rodzice zachęcają do zapisania się do bazy dawców szpiku.

Trener „Młodzików” Tomasz Skrzypczak podkreśla, że to spory test solidarności i ważna lekcja dla drużyny, która bardzo wspiera Kajetana. O młodym zawodniku mówi, że jest to silny, młody sportowiec.

Kajetana wspierają koledzy z drużyny, którzy każdego dnia starają się być przy chorym koledze online. Niezawodne okazują się media społecznościowe, ale także drobne niespodzianki, które przygotowują piłkarze. Drużyna jest zgodna – wszyscy czekają na powrót kolegi na murawę.

Kajetan obecnie przebywa w Przylądku Nadziei we Wrocławiu, to klinika, która specjalizuje się w leczeniu białaczki u dzieci. Wczoraj chłopiec obchodził 13. urodziny.

Posłuchaj: 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.