°C

Kajo! Czekamy! – krzyczą młodzi piłkarze i wspierają chorego kolegę

 

Kajo! Czekamy! - to napis, jaki pojawił się na koszulkach młodych piłkarzy z Zielonej Góry, którzy w ten sposób wspierają swojego kolegę i zawodnika chorego na białaczkę.

Kajetan Lehmann ma 13 lat, na co dzień trenuje grę w piłkę nożną w klubie Akademii Murawskiego w Zielonej Górze. Niestety, niedawno dowiedział się, że cierpi na poważną chorobę. Drużyna nie pozostawiła jednak kolegi w potrzebie i na każdym kroku udowadnia mu, że o nim pamięta. Zawodnicy grają na meczach w specjalnych koszulkach dedykowanych choremu zawodnikowi, w zielonogórskiej szkole sportowej numer 10 prowadzona będzie zbiórka środków na leczenie, a rodzice zachęcają do zapisania się do bazy dawców szpiku.

Trener „Młodzików” Tomasz Skrzypczak podkreśla, że to spory test solidarności i ważna lekcja dla drużyny, która bardzo wspiera Kajetana. O młodym zawodniku mówi, że jest to silny, młody sportowiec.

Kajetana wspierają koledzy z drużyny, którzy każdego dnia starają się być przy chorym koledze online. Niezawodne okazują się media społecznościowe, ale także drobne niespodzianki, które przygotowują piłkarze. Drużyna jest zgodna – wszyscy czekają na powrót kolegi na murawę.

Kajetan obecnie przebywa w Przylądku Nadziei we Wrocławiu, to klinika, która specjalizuje się w leczeniu białaczki u dzieci. Wczoraj chłopiec obchodził 13. urodziny.

Posłuchaj: 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku