°C

Polacy w ćwierćfinale MŚ! Koszarek jak profesor!

fot. Krzysztof Filmanowicz
 

Polska pokonała dziś w Foshan Rosję 79-74 w kolejnym meczu na mistrzostwach świata! Jednocześnie w naszej grupie Argentyna pokonała Wenezuelę. To oznacza, że Polska zagra w najlepszej ósemce imprezy!!!

Mecz z Rosjanami był dla Polaków trudny, Rosjanie od początku prowadzili, w pewnym momencie nawet 11 punktami. Do przerwy jednak było tylko 40-34 dla naszych rywali.

W drugiej połowie Polacy grali konsekwentnie w obronie i powoli zaczęli przejmować mecz. Na przełomie 3 i 4 kwarty znakomicie zagrał Łukasz Koszarek ze Stelmetu Zielona Góra. W końcówce 3 kwarty trafił trójkę, a na początku 4 kwarty miał przecudne asysty, po których Cel zanotował spektakularny wsad, a potem Waczyński trafił za trzy.

Końcówka meczu była emocjonująca, Polska miała minimalną przewagę i dowiozła ją do końca.

Punkty dla Polski: Sokołowski 6, Cel 9, Slaughter 8, Ponitka 14, Waczyński 18, Hrycaniuk 8, Koszarek 6, Kulig 10.

Po meczu Polaków na parkiet wyszły Argentyna i Wenezuela. Wiadomo było, że jeśli Argentyna wygra to Polska zagra w ćwierćfinałach mistrzostw. I tak się stało – Argentyna wygrała i Polska jest wśród ośmiu najlepszych zespołów mistrzostw świata.

W niedzielę gramy jeszcze ostatni mecz w grupie – z Argentyną.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku