Polacy w ćwierćfinale MŚ! Koszarek jak profesor!

Polska pokonała dziś w Foshan Rosję 79-74 w kolejnym meczu na mistrzostwach świata! Jednocześnie w naszej grupie Argentyna pokonała Wenezuelę. To oznacza, że Polska zagra w najlepszej ósemce imprezy!!!

Mecz z Rosjanami był dla Polaków trudny, Rosjanie od początku prowadzili, w pewnym momencie nawet 11 punktami. Do przerwy jednak było tylko 40-34 dla naszych rywali.

W drugiej połowie Polacy grali konsekwentnie w obronie i powoli zaczęli przejmować mecz. Na przełomie 3 i 4 kwarty znakomicie zagrał Łukasz Koszarek ze Stelmetu Zielona Góra. W końcówce 3 kwarty trafił trójkę, a na początku 4 kwarty miał przecudne asysty, po których Cel zanotował spektakularny wsad, a potem Waczyński trafił za trzy.

Końcówka meczu była emocjonująca, Polska miała minimalną przewagę i dowiozła ją do końca.

Punkty dla Polski: Sokołowski 6, Cel 9, Slaughter 8, Ponitka 14, Waczyński 18, Hrycaniuk 8, Koszarek 6, Kulig 10.

Po meczu Polaków na parkiet wyszły Argentyna i Wenezuela. Wiadomo było, że jeśli Argentyna wygra to Polska zagra w ćwierćfinałach mistrzostw. I tak się stało – Argentyna wygrała i Polska jest wśród ośmiu najlepszych zespołów mistrzostw świata.

W niedzielę gramy jeszcze ostatni mecz w grupie – z Argentyną.