°C

82 mln zł dla lubuskich samorządów – wszystkie projekty dofinansowane!

Fot: Krzysztof Filmanowicz [Radio Zachód]
 

Wszystkie wnioski lubuskich samorządów o dofinansowanie dróg lokalnych z rządowego programu zostały zaakceptowane - mówił podczas spotkania z premierem w Świebodzinie wojewoda Władysław Dajczak. Wojewoda towarzyszył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, gdzie wspólnie w Starostwie Powiatowym w Świebodzinie wzięli udział w briefingu dotyczącym dofinansowania dla powiatu świebodzińskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak powiedział Władysław Dajczak, sytuacja, kiedy wszystkie złożone w województwie lubuskim przez samorządy projekty drogowe są dofinansowane, jest bezprecedensowa:

Do słów wojewody odniósł się premier Morawiecki. W opinii szefa rządu, tak duża pomoc samorządom była wcześniej niemożliwa przez nieumiejętne zarządzanie finansami przez poprzednie rządu:

Remonty i modernizacje dróg samorządowych zwiększą szanse biznesowa – dodawał premier.

Posłuchaj całej relacji z wydarzenia:

⬆ Fot. Krzysztof Filmanowicz [Radio Zachód]

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku