°C

Słubice i Frankfurt chcą być stolicą kultury

fot. S. Kordyjalik
 

Słubice i Frankfurt nad Odrą będą się wspólnie ubiegać o miano Stolicy Europejskiej Kultury. Z polskich miast jedynie Kraków w roku 2000 i Wrocław w 2016 nosiły to miano. Burmistrzowie obu miast uznali, że jest to pomysł, który pomoże obu miastom iść naprzód i wzmocnić współpracę na granicy Polski i Niemiec.

– Na razie opracowujemy koncepcję, za trzy lata chcielibyśmy oficjalnie złożyć wniosek – powiedział Tomasz Stefański, dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

 

Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest przyznawany przez Unię Europejską. Celem jest promowanie europejskiego dziedzictwa kulturowego i międzynarodowego współistnienia. Polska może aplikować o ten tytuł na rok 2029. O decyzji dowiemy się cztery lata wcześniej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku