°C

Dotacje w ramach Lubuskiej Odnowy Wsi

Fot. A. Steciąg
 

Ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe, fundacje i stowarzyszenia - w sumie ponad 90 różnego rodzaju organizacji otrzymało dziś dotacje na realizację projektów w ramach Lubuskiej Odnowy Wsi.

W tym roku z budżetu województwa przeznaczono na ten cel ponad 900 tys. złotych. Jak podkreśla wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, to kontynuacja programu, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem:

 

Jednym z beneficjentów tegorocznego programu są strażacy ochotnicy z gminy Cybinka.

– To dla nas bardzo potrzebne wsparcie, bo możemy za te pieniądze kupić m.in. brakujący sprzęt bojowy – mówi Edward Jednoszewski, prezes jednostki OSP we wsi Grzmiąca:

 

Po 10 tys. złotych dotacji z Lubuskiej Odnowy Wsi sięgnął też klub golfowy w Słubicach. Jak zaznacza prezes klubu Waldemar Rupnicki, pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na promocję tego sportu wśród dzieci i młodzieży:

 

Dodajmy, że w tym roku do programu Lubuska Odnowa Wsi zgłoszono ponad 200 projektów na łączną kwotę 2 mln złotych. Do dofinansowania wybrano ostatecznie 94 projekty, a podpisanie umów z beneficjentami odbyło się dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku