°C

Dotacje w ramach Lubuskiej Odnowy Wsi

Fot. A. Steciąg

Ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe, fundacje i stowarzyszenia - w sumie ponad 90 różnego rodzaju organizacji otrzymało dziś dotacje na realizację projektów w ramach Lubuskiej Odnowy Wsi.

W tym roku z budżetu województwa przeznaczono na ten cel ponad 900 tys. złotych. Jak podkreśla wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, to kontynuacja programu, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem:

 

Jednym z beneficjentów tegorocznego programu są strażacy ochotnicy z gminy Cybinka.

– To dla nas bardzo potrzebne wsparcie, bo możemy za te pieniądze kupić m.in. brakujący sprzęt bojowy – mówi Edward Jednoszewski, prezes jednostki OSP we wsi Grzmiąca:

 

Po 10 tys. złotych dotacji z Lubuskiej Odnowy Wsi sięgnął też klub golfowy w Słubicach. Jak zaznacza prezes klubu Waldemar Rupnicki, pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na promocję tego sportu wśród dzieci i młodzieży:

 

Dodajmy, że w tym roku do programu Lubuska Odnowa Wsi zgłoszono ponad 200 projektów na łączną kwotę 2 mln złotych. Do dofinansowania wybrano ostatecznie 94 projekty, a podpisanie umów z beneficjentami odbyło się dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.