°C

Nowatorskie operacje kardiologiczne w gorzowskim szpitalu

Zdj. WSW w Gorzowie
 

Gorzowski szpital mówi o przełomie w leczeniu chorych z wrodzoną wadą serca. W miniony czwartek  po raz pierwszy w historii kardiolodzy z gorzowskiej lecznicy, pod kierunkiem prof. Marka Grygiera z Poznania, u trzech pacjentów przeprowadzili zabieg przezskórnego zamknięcia ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca.

Wszystkie zoperowane osoby to młodzi pacjenci po udarach mózgu (25, 26 i 46 lat), będących wynikiem nieprawidłowo funkcjonującego układu krążenia. To bardzo częsta wada serca, bo występuje u co 4 dorosłej osoby.

Tego typu wady mięśnia sercowego do niedawna leczone były operacyjnie na otwartym sercu. Lekarze, wspomagając się płuco-sercem, na ubytek nakładali łatkę, która uniemożliwiała nieprawidłowy przepływ krwi.  Najnowsza metoda polega na wprowadzeniu cewnika przez żyłę udową i umieszczeniu  złożonego systemu  zamykania ubytku tzw. parasolki. Wszystkie czwartkowe zabiegi odbyły się bez żadnych powikłań i komplikacji. Już w drugiej dobie po zabiegu pacjenci będą mogli opuścić szpital.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku