°C

Polska wygrywa po raz drugi!

fot. TVP
 

Reprezentacja polskich koszykarzy pokonała po dogrywce Chiny 79-76 i jest to druga wygrana naszej kadry na mistrzostwach, które rozgrywane są w Chinach.

Dzisiejszy mecz był pełen walki, ale też kontrowersyjnych decyzji arbitrów. 

Po 40 minutach gry był remis 72-72, w dogrywce długo oba zespoły nie mogły trafić do kosza – na szczęście w długiej końcówce(wiele fauli, przerw na żądanie) Polacy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali, a to daje im już pewny awans do II fazy mistrzostw, co oznacza, że Polska jest w 16 najlepszych zespołów świata. Dodatkowo dzięki temu zapewniła sobie start w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich!

Punkty dla Polski zdobyli: Ponitka 25, Slaughter 22, Balcerowski 6, Cel 7, Hrycaniuk 4, Kulig 6, Sokołowski 3, Waczyński 4. Jedyny w kadrze gracz Stemetu – Łukasz Koszarek grał dziś krótko i  nie zdobył ani jednego punktu. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku