°C

Polska wygrywa po raz drugi!

fot. TVP

Reprezentacja polskich koszykarzy pokonała po dogrywce Chiny 79-76 i jest to druga wygrana naszej kadry na mistrzostwach, które rozgrywane są w Chinach.

Dzisiejszy mecz był pełen walki, ale też kontrowersyjnych decyzji arbitrów. 

Po 40 minutach gry był remis 72-72, w dogrywce długo oba zespoły nie mogły trafić do kosza – na szczęście w długiej końcówce(wiele fauli, przerw na żądanie) Polacy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali, a to daje im już pewny awans do II fazy mistrzostw, co oznacza, że Polska jest w 16 najlepszych zespołów świata. Dodatkowo dzięki temu zapewniła sobie start w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich!

Punkty dla Polski zdobyli: Ponitka 25, Slaughter 22, Balcerowski 6, Cel 7, Hrycaniuk 4, Kulig 6, Sokołowski 3, Waczyński 4. Jedyny w kadrze gracz Stemetu – Łukasz Koszarek grał dziś krótko i  nie zdobył ani jednego punktu. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.