Znakomity początek Polaków na koszykarskich MŚ

Polska wygrała z Wenezuelą 80-69 w pierwszym od 52 latach występie na mistrzostwach świata. Po pierwszej, niepewnej kwarcie, Polacy w dalszej części meczu już dominowali na parkiecie.

Znakomicie grali byli zawodnicy Stelmetu Adam Hrycaniuk, Michał Sokołowski czy Mateusz Ponitka – to były dziś najmocniejsze punkty naszej kadry.

W każdym razie do przerwy Polska wygrywała 44-36. Po III kwarcie było 60-51, w czwartej odjechaliśmy rywalom nawet na 16 punktów, a mecz skończył się 9-punktowym zwycięstwem naszej reprezentacji.

Punkty dla Polski: Cel 12, Gruszecki 3, Hrycaniuk 10, Koszarek 2, Kulig 2, Ponitka 15, Slaughter 7, Sokołowski 16, Waczyński 13.

W poniedziałek drugi mecz Polaków – z Chinami.