°C

Nie chciał zapłacić za kurs, wskoczył na dach taksówki

Fot. Unsplash/Peter Kasprzyk
 

Policjanci ze Słubic zatrzymali 29-latka, który nie chciał zapłacić za kurs jednemu z taksówkarzy. Do tego mężczyzna uszkodził taksówkę, m.in. wskoczył na jej dach – poinformowała w piątek Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Za zniszczenie cudzego mienia grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Do zajścia doszło minionej nocy w Słubicach. Patrolujący miasto policjanci otrzymali wezwanie do awantury dwóch mężczyzn. Okazało się, że pasażer korzystający z usług jednego ze słubickich taksówkarzy nie chciał mu zapłacić za kurs. 29-latek został zatrzymany i osadzony w słubickiej komendzie. Właściciel samochodu oszacował straty na od 2 do 3 tys. zł.

Z ustaleń policji wynika, że klient taksówkarza najpierw powiedział, że nie ma przy sobie pieniędzy, a za chwilę przekazał, że pójdzie do pokoju hotelowego i przyniesie gotówkę.

„Mężczyzna wrócił, ale bez pieniędzy, za to z kolegą i w wulgarny sposób chciał wymusić, by taksówkarz odjechał. Kiedy ten nadal domagał się zapłaty, 29-latek wskoczył na dach samochodu i go uszkodził. Wyrwał również belkę świetlną z napisem taxi wraz z całym okablowaniem. Nawet po przyjeździe policji był agresywny”

– zrelacjonowała Murmyło.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku