°C

Za które z pomysłów żaganian zapłaci miasto?

Fot. UM Żagań
 

Wiemy już, które propozycje złożone do budżetu obywatelskiego przeszły pozytywną weryfikację. Ci, których wnioski nie znalazły się na tej liście, mają czas na odwołanie tylko do 30 sierpnia.

Budżet obywatelski to w Żaganiu nowość. Przypomnijmy, że w kolejnym roku miasto przeznaczy na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców 575 tys. zł.

Wśród propozycji wybraliśmy te, które spełniały wymogi formalno-prawne – mówi rzeczniczka miasta, Agnieszka Zychla.

A są to m.in. strefa aktywności i relaksu przy szkole nr 3, odbudowa pomnika – krzyża wotywnego księżnej Doroty Talleyrand w parku pałacowym, rewitalizacja zieleni wzdłuż ulicy Ratuszowej, Dzień Weterana, Żagań UNDERGROUND Festiwal, budowa parkingu na osiedlu Bema, budowa ścianki wspinaczkowej (boulderowej), adaptacja pomieszczeń w szkole nr 4 na gabinet lekcyjny – wraz ze szkolną salą pamięci, impreza plenerowa „Open Air Rave Party”, uporządkowanie terenu w obrębie ul. Słowackiego i ul. Keplera, oświetlenie drogi dojazdowej przy ul. Asnyka.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku