°C

Inauguracja EDD we Wschowie

Muzeum Ziemi Wschowskiej
 

Wschowa będzie miejscem ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa. To już 27. edycja imprezy, która ma na celu promowanie zabytków. Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

– Wschowa jest miastem wyjątkowym w naszym regionie i zasługuje na takie wyróżnienie podkreśla Barbara Bielinis – Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

 

 

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Wschowska, ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się 7 września. W programie wystawy, projekcje filmów, wykłady i spacery historyczne.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku