°C

Inauguracja EDD we Wschowie

Muzeum Ziemi Wschowskiej

Wschowa będzie miejscem ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa. To już 27. edycja imprezy, która ma na celu promowanie zabytków. Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

– Wschowa jest miastem wyjątkowym w naszym regionie i zasługuje na takie wyróżnienie podkreśla Barbara Bielinis – Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

 

 

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Wschowska, ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się 7 września. W programie wystawy, projekcje filmów, wykłady i spacery historyczne.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.