°C

Pożar lasu pod Gorzowem. Ogień w dziewięciu miejscach

Pożar lasu w dziewięciu miejscach – takie informacje przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Ogień pojawił się w lasach na terenie Santocka – Marwic.

W tej chwili za wcześnie jest mówić o tym, jak duży obszar lasu zajęty jest ogniem – wyjaśnia straż pożarna. Na miejsce zadysponowano 15 jednostek gaśniczych. W akcji uczestniczą też ochotnicze jednostki strażaków i samoloty. Sytuacja jest rozwojowa.

Relacja naszej reporterki Klaudii Rak:

Aktualizacja, godz. 14.40.:

Działania przy gaszeniu pożaru lasu w rejonie Marwic – Santocka podzielono na dwa obszary. Przypomnijmy, w sumie strażacy mają do opanowania dziewięć miejsc, w których pojawił się ogień. Jak nam powiedział oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, oba obszary obejmują około kilometrowy teren. Na pierwszym działa osiem wozów, na drugim – dziesięć. Zrzuty wody dokonuje też pięć śmigłowców. Wspólnie ze strażakami działają Służby Leśne, a samoloty gaśnicze są dysponowane przez Lasy Państwowe. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin. Jak poinformowała straż spaliło sie 2 ha ściółki leśnej oraz 2 ha nieużytków.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.