°C

150 osób blokowało most w Cigacicach!

foto: A.Steciąg

Ponad 150 osób blokowało w niedzielę stary most przez Odrę w Cigacicach niedaleko Zielonej Góry . To kolejna taka akcja mieszkańców domagających się remontu przeprawy. Z uwagi na jej zły stan techniczny mogą po niej jeździć jedynie auta o masie do 3,5 tony. Jak poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, protest przebiegł bez incydentów. Jego uczestnicy przez pół godziny blokowali przejazd, by potem przez kilkanaście minut przepuszczać auta.

Most w Cigacicach otwarto w 1925 r., potem został zburzony podczas II wojny światowej, a po niej odbudowany. Ostatni poważny remont przeszedł w latach 70. minionego wieku. Zarządcą przeprawy jest samorząd miasta Zielona Góra.
Most znajduje się w ciągu tzw. starej drogi krajowej nr 3, z której ruch tranzytowy przejęła trasa ekspresowa S3. Ta ma jednak zwężenie w rejonie tej miejscowości. Ruch odbywa się tam po jednym nowym moście, a drugi jest jeszcze budowany. Ma zostać oddany do użytku pod koniec tego roku.
To „wąskie gardło” daje o sobie znać szczególnie w okresie wakacyjnym czy podczas długich weekendów. W dniach tzw. zmiany turnusów tworzą się tam zatory. Wówczas niektórzy kierowcy aut osobowych szukają alternatywy udając się m.in. na stary most w Cigacicach.
Po raz pierwszy mieszkańcy Cigacic wyszli protestować na moście pod koniec marca br. Kolejną akcję przeprowadzili przed tygodniem, by tej niedzieli ponownie przyjść z transparentami na most.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.