°C

150 osób blokowało most w Cigacicach!

foto: A.Steciąg
 

Ponad 150 osób blokowało w niedzielę stary most przez Odrę w Cigacicach niedaleko Zielonej Góry . To kolejna taka akcja mieszkańców domagających się remontu przeprawy. Z uwagi na jej zły stan techniczny mogą po niej jeździć jedynie auta o masie do 3,5 tony. Jak poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, protest przebiegł bez incydentów. Jego uczestnicy przez pół godziny blokowali przejazd, by potem przez kilkanaście minut przepuszczać auta.

Most w Cigacicach otwarto w 1925 r., potem został zburzony podczas II wojny światowej, a po niej odbudowany. Ostatni poważny remont przeszedł w latach 70. minionego wieku. Zarządcą przeprawy jest samorząd miasta Zielona Góra.
Most znajduje się w ciągu tzw. starej drogi krajowej nr 3, z której ruch tranzytowy przejęła trasa ekspresowa S3. Ta ma jednak zwężenie w rejonie tej miejscowości. Ruch odbywa się tam po jednym nowym moście, a drugi jest jeszcze budowany. Ma zostać oddany do użytku pod koniec tego roku.
To „wąskie gardło” daje o sobie znać szczególnie w okresie wakacyjnym czy podczas długich weekendów. W dniach tzw. zmiany turnusów tworzą się tam zatory. Wówczas niektórzy kierowcy aut osobowych szukają alternatywy udając się m.in. na stary most w Cigacicach.
Po raz pierwszy mieszkańcy Cigacic wyszli protestować na moście pod koniec marca br. Kolejną akcję przeprowadzili przed tygodniem, by tej niedzieli ponownie przyjść z transparentami na most.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku