°C

Dwa sondaże potwierdzają dużą przewagę PiS nad pozostałymi ugrupowaniami

Dane: sondaż Social Changes dla wPolityce.pl przeprowadzony w dniach od 16 do 21 sierpnia. Próba 1030 respondentów
 

Dwa najnowsze sondaże preferencji wyborczych potwierdzają dużą przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi ugrupowaniami. Według badania przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, PiS ma 9 pkt proc. przewagi ma nad Koalicją Obywatelską. Partia J.Kaczyńskiego może liczyć na 39 proc. poparcia. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), która ma 30 proc. poparcia.

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Zjednoczona Prawica także zachowuje zdecydowane prowadzenie w wyścigu wyborczym, choć poparcie dla niej nieznacznie spada. 42,9 proc. badanych zamierza oddać głos na PiS, a na KO zagłosowałoby 30,8 proc..

Trzecia pozycja wg. obydwu badań przypada Lewicy (SLD, Razem i Wiosna), na którą chce oddać głos: 11 proc. ankietowanych wg. Kantar i 13,4 proc. wg. Social Changes.

Do Sejmu weszłyby jeszcze wg. sondażu TVN: PSL i ruch Kukiz’15 z poparciem 6 proc. oraz Konfederacja (Korwin i Ruch Narodowy), która również może liczyć na 6 proc. głosów.

Wynik badania dla wPolityce.pl daje 8,4 proc. poparcia dla PSL i Kukiz‘15, a Konfederacja – z poparciem 4,5 proc. badanych – nie przekracza w nim progu wyborczego, ale w porównaniu z ostatnią falą zyskuje 0,5 proc.

⬆ Wyniki sondażu zrealizowanego na zlecenie TVN przez Kantar w dniu 22 sierpnia 2019 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 osób w wieku powyżej 18 lat

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku