°C

Wyrok ws. pożaru katedry: były proboszcz uznany za winnego

foto: T.Jocz

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i 7 tysięcy złotych grzywny – to wyrok dla byłego proboszcz gorzowskiej katedry Zbigniewa S.

Przypomnijmy, prokuratura przedstawiła obu proboszczom – obecnemu i byłemu – zarzuty sprowadzenia zagrożenia w postaci pożaru dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów poprzez niewykonywanie ciążących na nich obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego obiektu. Były proboszcz katedry początkowo nie zgadzał się z postawionymi mu zarzutami, ale po zapoznaniu się z aktami zdanie zmienił. Stąd wola dobrowolnego poddania się karze, która uzgodniona została z prokuratorem.

Mówi wiceprezes Sądu Rejonowego w Gorzowie Dorota Bobrowicz:

Dzisiejszy wyrok Sądu Rejonowego dotyczący byłego proboszcza jest nieprawomocny.

Dodajmy, że obecny proboszcz Zbigniew K. do zarzutów się nie przyznaje. Dlatego w tym przypadku zostanie przeprowadzone całe postępowanie. Pierwsza rozprawa odbędzie się 22 października

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.