°C

Wyrok ws. pożaru katedry: były proboszcz uznany za winnego

foto: T.Jocz
 

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i 7 tysięcy złotych grzywny – to wyrok dla byłego proboszcz gorzowskiej katedry Zbigniewa S.

Przypomnijmy, prokuratura przedstawiła obu proboszczom – obecnemu i byłemu – zarzuty sprowadzenia zagrożenia w postaci pożaru dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów poprzez niewykonywanie ciążących na nich obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego obiektu. Były proboszcz katedry początkowo nie zgadzał się z postawionymi mu zarzutami, ale po zapoznaniu się z aktami zdanie zmienił. Stąd wola dobrowolnego poddania się karze, która uzgodniona została z prokuratorem.

Mówi wiceprezes Sądu Rejonowego w Gorzowie Dorota Bobrowicz:

Dzisiejszy wyrok Sądu Rejonowego dotyczący byłego proboszcza jest nieprawomocny.

Dodajmy, że obecny proboszcz Zbigniew K. do zarzutów się nie przyznaje. Dlatego w tym przypadku zostanie przeprowadzone całe postępowanie. Pierwsza rozprawa odbędzie się 22 października

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku