°C

Lody z grilla

fot, Pixabay

Upalna sierpniowa sobota. Grillowanie Marszałka Marka Kuchcińskiego, procedowane w ramach linczu na PiS’ie przez totalną opozycję, jako objaw trwałych skutków wielodniowej tegorocznej suszy na szare komórki, wygania od telewizora, mimo prawie 30 stopni w cieniu. Dobry powód do spaceru ku Deptaku, jakby zaśpiewał Grzegorz Turnau, gdyby piosenka „Cichosza” była o Zielonej Górze. A jak na Deptak to kawa i lody, bo pora była poobiednia.

Na rachunku okazało się, że kawa ma 23% vatu, a lody 7. Wdałem się więc w wyjaśnianie istoty mechanizmu podatku vat. A ponieważ, nie posiadam daru wyjaśniania, posłużyłem się przykładem. Powiedziałem, że jak płacimy w restauracji za placki ziemniaczane ten vat, to restaurator płaci vat dostawcy ziemniaków, który odlicza sobie od vatu jaki my zapłaciliśmy za placki. Przedsiębiorca na vacie może oszukać w wieloraki sposób, ale najlepiej mu z tym idzie, kiedy dostawca ziemniaków jest z Holandii, który pakuje w woreczki ziemniaki kupione od Francuza, który z kolei myje ziemniaki kupione w Hiszpanii, a pochodzące z importu z Polski.

Upał jednak był zbyt duży, aby nadążyć za ziemniakiem w tej vatowskiej karuzeli i poprzestałem na konstatacji, że vat to podatek celowo wymyślony dla oszustów vatowskich, a Unia Europejska jako obszar bezcłowy jest doskonałą przykrywką do działania vatowskiej mafii. Cały ten wywód nie zepsuł nam jednak radości z lizania lodów o handlowej nazwie „Tropikalna wyspa”.

Po powrocie do domu w tiwi kolejna odsłona grillowania Marszałka Marka Kuchińskiego. Mimo, że słupki poparcia dla PiS trzymają się mocno. Grillują go rano, w południe i wieczorem, a luka vatowska nie zmniejsza się i wynosi nadal 100 mrd złotych, a może więcej. I warto się zapytać, dlaczego opozycja nie chce dyskutować o 100 miliardach, a robi zadymę jedynie o kilka milionów.

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku