°C

Przedszkole w Iłowej będzie w przyszłym roku

UM Iłowa (Adam Żyworonek)
 

Już przed rokiem w Iłowej miało rozpocząć działalność przedszkole. Placówki nie ma do tej pory. Mimo rozpoczęcia prac samorząd rozwiązał umowę z wykonawcą budowy. Odstąpienie od umowy wiązało się z procesem rozliczenia i inwentaryzacji wykonanych do tej pory prac budowlanych i projektowych. Wiosną tego roku po raz kolejny ogłoszono przetarg na dokończenie budowy przedszkola. Choć wpłynęło pięć ofert, część nie spełniła wymogów formalnych.

– Z ogromną przyjemnością informuję, że właśnie podpisaliśmy umowę na dokończenie budowy przedszkola – informuje Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej.

 

 

Dokończenie rozbudowy obiektu pociąga za sobą także inne inwestycje, które w związku z brakiem wykonawcy zostały wstrzymane. Jest to m.in. uruchomienie żłobka. Miał on powstać w budynku przy ulicy Kolejowej, w którym obecnie mieści się przedszkole. Jednak do momentu zakończenia budowy nowej siedziby przedszkolaków nie można ruszyć ze żłobkiem.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku