°C

Prowadzi wirtualne muzeum i szuka kamiennych śladów

Fot. Jan Mazur
 

Saganensis Wirtualne Muzeum Miasta Żagania. Mało kto wie, kto za tą popularną stroną, prowadzoną na Facebooku, stoi. Jednym z redaktorów jest regionalista Stanisław Byczkowski.

Muzeum cieszy się dużym powodzeniem i jest namiastką tego prawdziwego, którego brakuje w Żaganiu. Treści są merytoryczne, rozbudowane i bogate w ilustracje.

Jak mówi Stanisław Byczkowski, stronę założyli inni pasjonaci regionu, on został zaproszony do współpracy. Obecnie jest ich dwóch. Drugi administrator nie chce się ujawniać, a i Stanisława Byczkowskiego nie było łatwo namówić:

Stanisław Byczkowski znany jest z tego, że odszukuje w Żaganiu i okolicy kamienne ślady przeszłości. Odnalazł ich ponad sto:

Artykuły o odkryciach i badaniach Stanisława Byczkowskiego można przeczytać zarówno na stronie Wirtualnego Muzeum Żagania, jak i w „Zeszytach Żagańskich”.

 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku