°C

Prowadzi wirtualne muzeum i szuka kamiennych śladów

Fot. Jan Mazur

Saganensis Wirtualne Muzeum Miasta Żagania. Mało kto wie, kto za tą popularną stroną, prowadzoną na Facebooku, stoi. Jednym z redaktorów jest regionalista Stanisław Byczkowski.

Muzeum cieszy się dużym powodzeniem i jest namiastką tego prawdziwego, którego brakuje w Żaganiu. Treści są merytoryczne, rozbudowane i bogate w ilustracje.

Jak mówi Stanisław Byczkowski, stronę założyli inni pasjonaci regionu, on został zaproszony do współpracy. Obecnie jest ich dwóch. Drugi administrator nie chce się ujawniać, a i Stanisława Byczkowskiego nie było łatwo namówić:

Stanisław Byczkowski znany jest z tego, że odszukuje w Żaganiu i okolicy kamienne ślady przeszłości. Odnalazł ich ponad sto:

Artykuły o odkryciach i badaniach Stanisława Byczkowskiego można przeczytać zarówno na stronie Wirtualnego Muzeum Żagania, jak i w „Zeszytach Żagańskich”.

 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.