°C

Grotołazi z Żagania wracają z sukcesami

Fot. Członkowie Speleoklubu Bobry Żagań

Właśnie z wyprawy wrócili grotołazi ze Speleoklubu Bobry Żagań. Tegoroczną działalność w austriackim masywie Tennengebirge zakończyli z sukcesami.

– Mieliśmy też inne powody do świętowania. Obchodziliśmy 40-lecie wypraw w ten rejon – mówi Rajmund Kondratowicz, instruktor taternictwa jaskiniowego i członek żagańskiego klubu:

Eksplorowali również odkrytą 16 lat temu Jaskinię JackDaniels.

Teraz, kiedy toczy się akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, warto wspomnieć, że w JackDanielsie właśnie jeden z członków żagańskiej wyprawy miał wypadek. Było to pięć lat temu. W akcji wzięło udział ponad 40 ratowników i grotołazów, w gotowości było kolejnych 100:

Ten wypadek skończył się szczęśliwie – grotołaz został przewieziony do szpitala w Salzburgu, potem do Polski i szybko wrócił do zdrowia.

Natomiast akcja ratunkowa po dwóch grotołazów uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej wciąż trwa.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.