°C

Grotołazi z Żagania wracają z sukcesami

Fot. Członkowie Speleoklubu Bobry Żagań
 

Właśnie z wyprawy wrócili grotołazi ze Speleoklubu Bobry Żagań. Tegoroczną działalność w austriackim masywie Tennengebirge zakończyli z sukcesami.

– Mieliśmy też inne powody do świętowania. Obchodziliśmy 40-lecie wypraw w ten rejon – mówi Rajmund Kondratowicz, instruktor taternictwa jaskiniowego i członek żagańskiego klubu:

Eksplorowali również odkrytą 16 lat temu Jaskinię JackDaniels.

Teraz, kiedy toczy się akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, warto wspomnieć, że w JackDanielsie właśnie jeden z członków żagańskiej wyprawy miał wypadek. Było to pięć lat temu. W akcji wzięło udział ponad 40 ratowników i grotołazów, w gotowości było kolejnych 100:

Ten wypadek skończył się szczęśliwie – grotołaz został przewieziony do szpitala w Salzburgu, potem do Polski i szybko wrócił do zdrowia.

Natomiast akcja ratunkowa po dwóch grotołazów uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej wciąż trwa.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku