°C

Jest zawiadomienie do prokuratury

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. ewentualnych nieprawidłowości, do jakich miało dojść w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

O sprawie informowaliśmy w ubiegłym tygodniu na naszej antenie. Chodzi o liczne przypadki zakażenia bakterią New Delhi w zielonogórskiej lecznicy. W ubiegłym tygodniu służby wojewody informowały o 25 takich przypadkach. Trzy osoby, u których występowały dodatkowo inne schorzenia zmarły. Dlatego też wojewoda Władysław Dajczak, podejrzewając nieprawidłowości, zdecydował się złożyć zawiadomienie do organów ścigania. Informacje potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera:

Prokuratura na razie nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie. W najbliższych dniach śledczy będą chcieli zapoznać się z dokumentacją szpitalną:

Wczoraj Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przywrócił funkcjonowanie 14 oddziałów szpitalnych. Tu badania nie wykazały obecności bakterii New Delhi. Pacjenci od wczoraj przyjmowani są na te oddziały.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.