°C

Zmarł Tomasz Niesłuchowski. Wójtem był 42 lata

Fot. Urząd Miasta Żagań/Adam Żyworonek

Aż 42 lata był wójtem gminy wiejskiej Żagań. Tomasz Niesłuchowski zmarł wczoraj po ciężkiej chorobie. Tomaszowo - jego imieniem została nazwana jedna z wiosek.

Tomaszowo to miejscowość, która została zagospodarowana po opuszczeniu tych terenów przez wojska radzieckie. Wieloletnia współpracownica wójta i sekretarz gminy, Danuta Michalak wspomina, że była to jedna z najlepszych decyzji Tomasza Niesłuchowskiego:

Zarówno Danuta Michalak, jak i nowy wójt Leszek Ochrymczuk podkreślają jedno – Tomasz Niesłuchowski lubił ludzi i potrafił z nimi rozmawiać. Co powiedział na odchodnym, przekazując obowiązki?

Tomasz Niesłuchowski był jednym z najdłużej sprawujących urząd wójtów. Pogrzeb odbędzie się w środę, na cmentarzu w Żaganiu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.