°C

Kultura do poprawki? I to na już, w Żaganiu

Fot. Jan Mazur
 

Choć była już dyrektorem żagańskiej instytucji kultury, ponownego objęcia stanowiska nie traktuje jako powrotu na stare śmieci. Mówi, że wraca na zupełnie innych warunkach, do innej rzeczywistości.

Anna Mrowińska, bo o niej mowa, kiedyś była już szefową Centrum Kultury. Dziś jednak staje przed nowym zadaniem, bardziej dla menadżera – oprócz zarządzania kulturą w mieście, będzie również zarządzać obiektami, które kulturze mają służyć. A jest ich kilka, na czele z wizytówką Żagania – zabytkowym pałacem i ogromnym parkiem. Słowem – kultura w mieście ma przejść w najbliższych miesiącach reorganizację:

Nowa szefowa chce jak najszybciej uruchomić też działalność kulturalną w nowo wyremontowanym pałacyku przy ul. Jana Pawła II, tu przeniosą się niektóre sekcje, Uniwersytet Trzeciego Wieku. Instytucja kultury zmieni też swoją nazwę, nawiązując do czasów, kiedy żagańskim pałacem i kulturą zarządzał niezwykle charyzmatyczny Adam Stawczyk:

Wśród pilnych i ważnych zadań w terminarzu nowej szefowej Jarmark Michała. Ta popularna impreza już we wrześniu.

 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku