°C

Kultura do poprawki? I to na już, w Żaganiu

Fot. Jan Mazur

Choć była już dyrektorem żagańskiej instytucji kultury, ponownego objęcia stanowiska nie traktuje jako powrotu na stare śmieci. Mówi, że wraca na zupełnie innych warunkach, do innej rzeczywistości.

Anna Mrowińska, bo o niej mowa, kiedyś była już szefową Centrum Kultury. Dziś jednak staje przed nowym zadaniem, bardziej dla menadżera – oprócz zarządzania kulturą w mieście, będzie również zarządzać obiektami, które kulturze mają służyć. A jest ich kilka, na czele z wizytówką Żagania – zabytkowym pałacem i ogromnym parkiem. Słowem – kultura w mieście ma przejść w najbliższych miesiącach reorganizację:

Nowa szefowa chce jak najszybciej uruchomić też działalność kulturalną w nowo wyremontowanym pałacyku przy ul. Jana Pawła II, tu przeniosą się niektóre sekcje, Uniwersytet Trzeciego Wieku. Instytucja kultury zmieni też swoją nazwę, nawiązując do czasów, kiedy żagańskim pałacem i kulturą zarządzał niezwykle charyzmatyczny Adam Stawczyk:

Wśród pilnych i ważnych zadań w terminarzu nowej szefowej Jarmark Michała. Ta popularna impreza już we wrześniu.

 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.