°C

One dwie. Z misją, pomysłami, w działaniu

Fot. Alicja Skrzyńska-Zielonka

Kultura, ale przede wszystkim zdrowie, lepszy dostęp do opieki medycznej dla pacjentów onkologicznych, osób niepełnosprawnych i dla seniorów – to priorytety Małgorzaty Wawrzynkowskiej i Anny Michalczuk, które jako dwie panie z terenu powiatu żagańskiego weszły w skład Wojewódzkiej Rady Kobiet.

Anna Michalczuk jest wicestarostą powiatu żagańskiego, z wykształcenia pedagogiem, polonistką. Bliskie są jej sprawy oświaty i osób starszych. Zainicjowała utworzenie Powiatowej Rady Seniorów:

Małgorzata Wawrzynkowska to psychoonkolog, związana z ośrodkiem terapeutycznym „Profil”, który działa na terenie powiatu żagańskiego i żarskiego.

Do Wojewódzkiej Rady Kobiet została wytypowana przez lubuskie amazonki, kandydaturę wsparli referencjami współpracownicy oraz starostwa żarskie i żagańskie:

Utworzona przy Urzędzie Marszałkowskim Wojewódzka Rada Kobiet ma charakter doradczo-konsultacyjny, ma też inicjować działania na rzecz kobiet i dbać o ich potrzeby.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.