°C

One dwie. Z misją, pomysłami, w działaniu

Fot. Alicja Skrzyńska-Zielonka
 

Kultura, ale przede wszystkim zdrowie, lepszy dostęp do opieki medycznej dla pacjentów onkologicznych, osób niepełnosprawnych i dla seniorów – to priorytety Małgorzaty Wawrzynkowskiej i Anny Michalczuk, które jako dwie panie z terenu powiatu żagańskiego weszły w skład Wojewódzkiej Rady Kobiet.

Anna Michalczuk jest wicestarostą powiatu żagańskiego, z wykształcenia pedagogiem, polonistką. Bliskie są jej sprawy oświaty i osób starszych. Zainicjowała utworzenie Powiatowej Rady Seniorów:

Małgorzata Wawrzynkowska to psychoonkolog, związana z ośrodkiem terapeutycznym „Profil”, który działa na terenie powiatu żagańskiego i żarskiego.

Do Wojewódzkiej Rady Kobiet została wytypowana przez lubuskie amazonki, kandydaturę wsparli referencjami współpracownicy oraz starostwa żarskie i żagańskie:

Utworzona przy Urzędzie Marszałkowskim Wojewódzka Rada Kobiet ma charakter doradczo-konsultacyjny, ma też inicjować działania na rzecz kobiet i dbać o ich potrzeby.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku