°C

Babimost z rekordową liczbą pasażerów

fot. Radio Zachód
 

Z lotniska Zielona Góra-Babimost w lipcu skorzystała rekordowa liczba pasażerów: 4513 - poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Jest to drugi najlepszy wynik w historii portu.

Jak podano, wzrost liczby pasażerów wyniósł 129 procent w porównaniu z lipcem 2018 roku. Lipiec jest również o 35 procent lepszy od rekordowego czerwca 2019. Od początku roku lotnisko obsłużyło 15610 osób.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wyjaśniło, że tak duży wzrost liczby pasażerów wynika z podwojenia liczby rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa, które pojawiły się w ofercie na początku czerwca tego roku. Od początku wakacji z lotniska startują także popularne rejsy czarterowe do Antalyi.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku