°C

Babimost z rekordową liczbą pasażerów

fot. Radio Zachód

Z lotniska Zielona Góra-Babimost w lipcu skorzystała rekordowa liczba pasażerów: 4513 - poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Jest to drugi najlepszy wynik w historii portu.

Jak podano, wzrost liczby pasażerów wyniósł 129 procent w porównaniu z lipcem 2018 roku. Lipiec jest również o 35 procent lepszy od rekordowego czerwca 2019. Od początku roku lotnisko obsłużyło 15610 osób.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wyjaśniło, że tak duży wzrost liczby pasażerów wynika z podwojenia liczby rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa, które pojawiły się w ofercie na początku czerwca tego roku. Od początku wakacji z lotniska startują także popularne rejsy czarterowe do Antalyi.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.