°C

Uprawnienia osób represjonowanych muszą być respektowane

fot. Zbigniew Bodnar
 

Osoby zaliczone do działaczy antykomunistycznych, represjonowane i więzione w czasach PRL, mają określone uprawnienia m.in. korzystania - w pierwszej kolejności - z placówek zdrowia, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W praktyce nie zawsze tak bywa, niektóre placówki zdrowia twierdzą, że nie wiedziały o takich uprawnieniach, brak jest także wywieszonej informacji. Do członków Rady Konsultacyjnej działającej przy wojewodzie lubuskim, docierają czasami takie sygnały. Osoby represjonowane, więzione, działacze antykomunistyczni pytają wprost, czy takie uprawnienia są, czy też ich nie ma. Wątpliwości rozwiewa Marek Budniak pełnomocnik wojewody Lubuskiego do spraw kombatantów i osób represjonowanych:

Uprawnienia osób represjonowanych muszą być respektowane Radio Zachód 10 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku